Serkan Aksüyek

Gazetecilik yaşamına 1997 yılında İzmir’de SKY TV’de başlayan Aksüyek, 1997-1998 yılları arasında Yeni Asır TV’de program yapımcısı ve Ana Haber Spikeri olarak görev aldı. 
 
1998-2000 yılları arasında Ege TV’de program yapımcısı, Ana Haber Spikeri olarak çalıştı. Bu süre zarfında pek çok özel haber çalışmasına imza attı. Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılı Şubat ayında Türkiye’ye getirildiği operasyonun teknik takip sürecini oluşturan, ABD’nin elektronik istihbarat sistemi Echelon’u “Türkiye’de ilk kez” haber yaptı. “Kritik” adlı haber programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.
 
2001-2009 yılları arasında Gözlem Gazetesi ve Gözlemci dergisinde; sırasıyla muhabir, editör, Haber Müdürü ve Yazıişleri Müdürü olarak görev aldı. 
 
Ulusal ve yerel bazda düzenlenen gazetecilik yarışmalarında toplam 23 ödülün sahibi oldu.  
 
1995-2002 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde pek çok makalesi yayınlanan Serkan Aksüyek; Gözlem Gazetesi’nde, www.bizimizmir.net ve www.ekonominingundemi.com haber sitelerinde güncel ekonomik gelişmeleri konu alan araştırma yazıları kaleme aldı. Halen Ege Telgraf Gazetesi’nde her pazartesi “Gerçek Ekonomi” başlıklı köşesinde ekonomi ağırlıklı yazılarını sürdürüyor. 
 
Profesyonel olarak seslendirme yapan Aksüyek, bugüne kadar birçok kurumsal tanıtım filminin seslendirmesini gerçekleştirdi. 
 
2009-2014 yılları arasında beş yayın dönemi boyunca Ege TV’de yayınlanan ekonomi programı “Gerçek Ekonomi”nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 
 
2009-2016 yılları arasında Petkim Petrokimya Holding A.Ş bünyesinde Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Serkan Aksüyek,  şirketin yatırımlarının kamuoyunun tanıtılması, algı ve itibar yönetimi, kurumsal yayınlarının hazırlanması,  sosyal sorumluluk projelerinin yönetilmesinde sorumlu olarak görev aldı.  Şirketin kurumsal yayın organı Petkim Yaşam Dergisi’ni ilk kez yayınladı ve derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüttü. 
 
Sürekli Basın Kartı sahibi olan, pek çok sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak yer alan Serkan Aksüyek; İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi, Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyesi, evli ve bir çocuk babası.