Serap Akyol Aksüyek

 
Meslek yaşamına 1997 yılında Ege TV’de program yapımcısı ve sunucusu olarak başlayan Akyol, yönetmenlik görevinde de bulundu.  2000-2016 yılları arasında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Şefi olarak görev yapan Akyol, kurum bünyesinde 4 yıl Özel İstihdam Bürosu Şefliği görevini de üstlendi.  Bu süre zarfında İzmir’in en büyük, Türkiye’nin ise sayılı organize sanayi bölgelerinden biri olan İAOSB’nin kurumsal iletişim süreçlerini yöneten ve İAOSB Haber Dergisi’nin 200 sayı boyunca Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenen Akyol; aynı zamanda birçok kurum ve kuruluşa İletişim Danışmanlığı hizmeti ile Etkili İletişim, Beden Dili, Çatışma Yönetimi, Öfke kontrolü konularında da eğitimler verdi. 
 
1 Nisan 2016’ da Türkiye’de sektöründe lider olan Alman endüstriyel otomasyon sistemleri üreticisi Becker Antriebe’de kurumsal iletişim ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Akyol, Becker’in kurumsal dergisi Becker Life’ın Genel Yayın Yönetmenliği görevini de üstlendi. Akyol ayrıca, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele veren Bornova Beckerspor Kadın Basketbol Takımı’nın Kurumsal İletişim süreçlerini de yönetti. 
 
Uzun yıllardır yönetim ve iletişim sektörünün içinde olan Serap Akyol; Kurumsal İletişim, Lider İletişimi, Pazarlama İletişimi, Marka konumlandırma ve CRM (Customer Relationship Managament- Müşteri İlişkileri Yönetimi) alanlarında uzman; Yaşam Koçluğu ve NLP (Neuro Linguistic Programming- Zihin Dili Programlaması) sertifikalarına sahip…
 
Etkili İletişim, Kurumsal İletişim, Çatışma Yönetimi, Beden Dili konularında eğitimler de veren Serap Akyol Aksüyek, hali hazırda Medya Ege’de mesleki konular üzerine makaleler kaleme alıyor. Akyol, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyesi ve bir çocuk annesi.