BLOG

Aziz Eralp Kuru
1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur Öğrencisi” derecesi ile mezun oldu. Aynı üniversitede ilk yüksek lisans eğitimini “Kurumsal Yönetişim ve Liderlik alanında”,  ikinci yüksek lisans eğitimini ise “Kişilerarası İletişim” alanında tamamladı.
2014-2015 yılları arasında İstanbul Çeviri Derneği Genel Sekreterliği görevini sürdüren Kuru, T.C Dışişleri Bakanlığı tarafından “Mütercim Tercüme”de Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.
2011-2014 yılları arasında İzmir Glob Localization’da Yerelleştirme Uzmanı olarak görev alan Aziz Eralp Kuru; küresel pazarlama, yaratıcı, multi-medya, yazılım ve kod temelli içeriklerin yerelleştirilmesi ve yeniden uyarlanması konusunda deneyim kazandı.
2014-2015 yılları arasında İstanbul Universal Dil Hizmetleri’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Kuru, çeviri ve yerelleştirme projelerinin yanık sıra çok uluslu alt yüklenicilerle proje işlerini yönetti.
İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı bünyesinde sosyal medya yönetimi uzmanı ve Projeler Uzmanı olarak görev alan Aziz Eralp Kuru, üst derecede İngilizce biliyor.
 

 

Aziz Eralp Kuru 'in Tüm Yazıları

KÜLTÜRLERARASI SOSYA..

Her postun altına girilen çift dildeki entryler, ilgili-ilgisiz hashtagler. Bunların hepsi, hiç kuş...