BLOG

Servet Girgin
1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2008-2011 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı Dış Ticaret bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2011 yılında Yüksek lisansının tez çalışması için Avrupa Birliği-Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında İtalya-Pisa Üniversitesi’nin Ekonomi bölümüne seçildi ve okulu başarı ile tamamladı.
2006-2011 yılları arasında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bisiklet firmasında İthalat-ihracat  Operasyon- Dökümantasyon  işlemlerini yürüttü. 2011 yılında Menemen’de bir gıda firmasında İhracat Operasyon-Satış Sorumlusu olarak ve İzmir Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Endüstriyel Havalanma ve İklimlendirme Sektörü Projesinde; Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin Proje Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda EMA Enerji Endüstri Makina San. ve Tic. A.Ş'de İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.
Eğitim ve kariyer hayatı boyunca özellikle Dış Ticaret, Yurtiçi Satış, Yurtdışı Satış, Yurtiçi ve Yurtdışı Pazarlama, İş Geliştirme, Devlet Teşvikleri, Proje Yazma, Proje Yönetimi, Network, Kümelenme (Cluster) ve Pazar Araştırmaları konularında uzmanlaşmıştır.
Kişisel gelişim ve kurumsal eğitim kapsamında; Beden Dili, Diksiyon, Stres Yönetimi, Kriz Yönetimi, Değerler, Vizyon ve Misyon, Sosyal Medya İletişimi, İhracat Danışmanlığı, Pazarlama Yönetimi, Cluster, Networking gibi alanlarda eğitim almıştır.
Görev Aldığı Ülkeler: Almanya, Azerbaycan, İtalya, Irak, Kenya, Katar, Panama, Hollanda, Danimarka, Çin, Uzak Doğu Ülkeleri (Tayland, Filipinler, Endonezya..) Afrika Ülkeleri (Angola, Sierra Leone, Cibuti, Madagaskar, Zimbabve, Lübnan, Ürdün, Filistin, Güney Kore, Haiti, Singapur) 
Aynı zamanda,  2013 yılından itibaren İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümünde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
2016 yılından itibaren kurucuları arasında yer aldığı Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ENSİA) Akademik Üye olarak görevini sürdüren Girgin bekardır.

Servet Girgin 'in Tüm Yazıları

Katar' da Yatırı..

Serbest doğalgaz açısından dünyanın en büyük rezervine sahip olan Katar, başta inşaat ve taahhüt işl...