145 YAŞINDAKİ ALMAN DEVİNİN YATIRIM TERCİHİ İZBAŞ

İZBAŞ- Web 10 copy

145 YAŞINDAKİ ALMAN DEVİNİN YATIRIM TERCİHİ İZBAŞ

  • 145 YAŞINDAKİ ALMAN DEVİNİN YATIRIM TERCİHİ İZBAŞ
  • PEK ÇOK SEKTÖRE ÖZEL OLARAK BAĞLANTI ELEMANLARI VE ENDÜSTRİYEL İŞLEME SİSTEMLERİ ÜRETEN ALMAN ŞİRKETİ BÖLLHOFF İZBAŞ’TAKİ FABRİKA YATIRIMINA BAŞLADI.
  • İZMİR SERBEST BÖLGESİ (İZBAŞ) GENEL MÜDÜRÜ GÜRSEL BAHÇIVANCILAR:
  • “ALMAN SERMAYELİ BÖLLHOFF’UN YATIRIMI GELECEK YIL HAZİRAN AYINDA DEVREYE ALINACAK VE YAKLAŞIK 600 MİLYON TL’YE MAL OLACAK.”
  • “BÖLGEMİZ BAŞTA YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜNE EKİPMAN ÜRETİMİ YAPAN ŞİRKETLER OLMAK ÜZERE HER SEKTÖRÜN RADARINDA BULUNUYOR.

 

İzmir’in en önemli üretim merkezleri arasında yer alan İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ),  dünyanın en önde gelen bağlantı elemanları ve endüstriyel işleme sistemleri üreticisi Böllhoff’un yatırımına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Temelleri 1877 yılında Wilhelm Böllhoff tarafından atılan şirket, bugün 25 ülkede 14 üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Böllhoff’un yatırımı hakkında bilgiler veren İZBAŞ Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar, toplamda 600 milyon TL’ye mal olacak yatırımda rüzgar enerjisinden otomotive, havacılıktan beyaz eşyaya kadar pek çok sektöre özel üretimler yapılacağını belirterek, katma değeri yüksek bu yatırımı Türk ekonomisine ve İZBAŞ’a kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

 

// İZBAŞ’TA DOLULUK ORANI YÜZDE 90’A YAKLAŞTI

İZBAŞ’ın başta yenilenebilir enerji sektörüne ekipman üretimi yapan şirketler başta olmak üzere her sektörden pek çok yerli ve yabancı sermayeli şirketin radarında olduğunu kaydeden Bahçıvancılar, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bölgemizdeki doluluk oranımız yüzde 90 seviyesine yaklaşmış durumda. Bize başvuran firmalara yer tahsisi yapmakta zorlanıyoruz ve seçici davranıyoruz. ‘İkinci İZBAŞ’ ve genişleme sahamız olarak gördüğümüz Menemen Serbest Bölgesi arazisiyle büyümemizi gerçekleştirdiğimizde, en geç bir yıl içinde altyapı çalışmalarını tamamlayarak yer tahsislerini yapabileceğimizi düşünüyoruz. Gerek bize yatırım için başvuran gerekse mevcutta üretimlerini İZBAŞ’ta sürdüren ve yeni yatırımlarını genişleme sahasında yapmayı planlayan şirketler, sürecin netleşmesini bekliyor ve herhangi bir hukuki pürüz yaşamadan gönül rahatlığı ile yatırım planlarını uygulamak istiyorlar. Bizler de tüm paydaşlarımızla birlikte sürecin olumlu olarak tamamlanmasını beklemekteyiz.”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter