BECKER, BAYİLERİ İLE EL ELE VEREREK KRİZİ YENECEK

becker-basin-bulteni-162323

BECKER, BAYİLERİ İLE EL ELE VEREREK KRİZİ YENECEK

  • BECKER ANTRİEBE TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ERDİNÇ YAZGANOĞLU: “KAFE VE RESTORANLARIN KAPANMASI, GÖLGELENDİRME SEKTÖRÜNÜ OLUMSUZ ETKİLEDİ. SIKINTI YAŞAYAN BAYİLERİMİZLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ. ONLARA ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYORUZ.”
  • “YURT İÇİ PAZARA YÖNELİK ÜRÜN TEDARİNDE HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK. İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ. TÜRK EKONOMİSİNİN DİNAMİK YAPISIYLA KRİZ SONRASINDA KAYIPLARINI HIZLA TELAFİ EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Koronavirüs salgınında kapatılan ilk işletmeler kafe ve restoranlar olurken, bu durum gölgelendirme sektörünü de olumsuz etkiledi. Kobi ölçeğindeki yaklaşık 5 bin işletmeden oluşan sektör, salgının sona ermesi ile yoğun bir çalışma temposuna girmeye hazırlanıyor. Alman bina otomasyonu ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, Türkiye çapında yaklaşık 400 bayi ile hizmet verdiklerini hatırlatarak, bu dönemde işleri zarar gören bayilerine her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi.
100 bine yakın çalışanın istihdam edildiği sektördeki işletmelerin büyük çoğunluğunun kısa çalışma sistemine geçtiklerini vurgulayan Yazganoğlu, “Sektörümüzün en yoğun tempoda çalışmaya başladığı Mart-Nisan döneminde bu salgının yaşanması hepimiz için şanssızlık oldu. Ancak bu dönemde hem çalışanlarımızın sağlıklarını korumak hem de işletmelerimizi ayakta tutmak zorundayız. Bayilerimizi, ülkenin dört bir yanına ulaşan kılcal damarlarımız olarak görüyoruz. Dolayısıyla onlarla iyi günde kötü günde beraberiz. Birbirimize destek oluyor, elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Bu zor günleri el ele vererek aşacağız. Yurt içi pazara yönelik ürün tedariğinde hiçbir sıkıntımız yok. İşimizin başındayız. Türk ekonomisinin dinamik yapısıyla kriz sonrasında kayıplarını hızla telafi edeceğini düşünüyoruz”
// “KRİZ SONRASI GELECEK ERTELENMİŞ TALEBE HAZIR OLALIM”
Tüm dünyayı evlerine kapatan Korona virüs salgını geçtikten sonra, sektörün büyük bir ertelenmiş taleple karşı karşıya kalacağına dikkat çeken Becker Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, “İşçisi ve işvereni ile tüm şirketlerimiz bu talebe hazır olarak ayakta kalabilmeli” dedi.
Becker’in de sosyal mesafe ve hijyen kurallarını tavizsiz uygulayarak çalışmalarına devam ettiği bilgisini veren Yazganoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Haziran ayına kadar bu sürecin sönümleneceğini ve ticari hayatın yavaş yavaş eski hâline geleceğini öngörüyoruz. Bu dönemde bayilerimiz ile birlikte ayakta kalmamız, işletmelerimizi ve çalışanlarımızı kaybetmememiz kritik önemde. Devletin sağladığı destek ve kolaylıklara çok teşekkür ediyoruz.  Dünyayı adeta kilitleyen salgının en kısa zamanda biterek dünyanın normale dönmesi en büyük dileğimiz.”
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter