BECKER TÜRKİYE’DEN TBÜD’ÜN YENİ YÖNETİMİNE ZİYARET

9708673357

BECKER TÜRKİYE’DEN TBÜD’ÜN YENİ YÖNETİMİNE ZİYARET

  • BECKER TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ERDİNÇ YAZGANOĞLU, TENTE VE BRANDA SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (TBÜD) YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN MEHMET ÖZÇELİK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ.
  • BECKER ANTRİEBE TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ERDİNÇ YAZGANOĞLU: “TBÜD İLE EL ORTAK PROJELER GELİŞTİRECEĞİZ”
  • TBÜD YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET ÖZÇELİK: “İŞSİZLİK RAKAMLARI SÜREKLİ ARTIYOR AMA BİZ ÇALIŞTIRACAK NİTELİKLİELEMAN BULMAKTA BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORUZ”

 

Becker Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, Tente ve Branda Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TBÜD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Özçelik Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyelerini, İstanbul’da bulunan dernek binasında ziyaret etti.

Tente ve branda sektöründe faaliyet gösteren 400’e yakın şirketin çatı örgütü konumunda olan TBÜD’ün, sektörün sorunlarını analiz ederek çözüm önerileri getiren aktif bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Erdinç Yazganoğlu, Özçelik ve Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevinde başarılar diledi.

Becker’in sektörün önde gelen tedarikçilerinden biri olarak; satış, teknik servis ve teknik eğitim başlıklarında müşterilerine her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğini belirten Yazganoğlu, “TBÜD ile ortak projeler üzerinde çalışmak için sabırsızlanıyoruz. TBÜD’ün bir önceki yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve sektöre uzun yıllar emek veren Sayın Mehmet Özçelik’e Becker ailesi olarak başarılar diliyoruz” dedi.

 

// “YETİŞMİŞ ELEMAN SIKINTISI BÜYÜK”

TBÜD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özçelik de Becker Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu ve Marmara Bölge Müdürü Şebnem Avcı’yı misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, 12 Ekim’de yapılan Genel Kurul’da göreve gelen Yönetim Kurulu’nun sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirerek takipçisi olacağını söyledi. Mesleki ve teknik eğitim eksikliğinin, sektördeki en önemli problem olduğuna dikkat çeken Özçelik, şu değerlendirmeyi yaptı: “KOSGEB ve İŞKUR gibi kurumlarla ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Firmalarımızın bu konudaki sıkıntısı büyük. Türkiye’de işsizlik rakamları sürekli artıyor ama sektörümüz çalıştıracak donanımlı insanlarımızı bulamıyor. Buradaki derin çelişkiyi aşmak zorundayız. Sektörümüzdeki işgücünü daha yetki ve nitelikli hale getirmek, yeni insanlarımızı sektörümüze kazandırmak, yeni dönemde ilk önceliklerimiz arasında yer alacak.”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter