İZBAŞ YÖNETİMİNDEN VALİ ELBAN’A DAVET

İZBAŞ - Web 21 copy

İZBAŞ YÖNETİMİNDEN VALİ ELBAN’A DAVET

  • İZBAŞ YÖNETİMİNDEN VALİ ELBAN’A DAVET
  • İZMİR SERBEST BÖLGESİ YÖNETİM KURULU, İZMİR VALİSİ SÜLEYMAN ELBAN’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK MENEMEN SERBEST BÖLGESİ VE UZUN YILLARDIR ÇÖZÜM BEKLEYEN YOL SORUNU HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU.
  • İZBAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI EYÜP SEVİMLİ:
  • “SAYIN VALİMİZİN SANAYİCİ VE ÜRETİM DOSTU YAKLAŞIMINI GÖRMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK. KENDİLERİNİ EN KISA SÜREDE İZBAŞ’TA MİSAFİR ETMEYİ VE SORUNLARIMIZI YERİNDE ARZ ETMEYİ DİLİYORUZ.”

 

İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) Yönetim Kurulu, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ı makamında ziyaret ederek, Bölgenin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri hakkında kapsamlı bilgilendirmede bulundu.

İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, Başkan Yardımcıları Marc Galiko ve Süleyman Tahiroğlu; Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Eriten, Abdurrahman Akay, Yunus Aytekin ve İZBAŞ Genel Müdürü Gürsel Bahçıvancılar’ın bulunduğu heyeti kabul eden Vali Elban’a Bölge’nin sorunları ve çözüm önerileri hakkında detaylı bilgi verildi.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Eyüp Sevimli; İzmir’in önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri olan İZBAŞ’ın en önemli sorununun Maltepe Mahallesi ile otoyol bağlantısı arasında kalan 16 kilometrelik yolun genişletilmesi olduğunu belirtti.

 

// “EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ YOL”

Yerleşim bölgeleri, eğitim kurumları ve tarım alanlarından geçen yolun gidiş ve geliş olmak üzere iki şeritli olmasının pek çok sorunu beraberinde getirdiğine dikkat çeken Sevimli, “Bölgemiz Avrupa’nın en büyük rüzgâr türbin kanadı fabrikasına ev sahipliği yapıyor. Bu fabrikamızda üretilen ve boyları 80 metreyi aşan kanatların antrepo alanlarına ve limanlara sevkiyatında da yine yol sorunu karşımıza çıkıyor. Sayın Valimize yol ile ilgili tüm başvurularımız ve talep yazılarımızdan oluşan bir dosya arz ettik. Kendilerinin sanayici ve üretim dostu bir yaklaşımda olmalarından memnuniyet duyduk.” dedi.

İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, Menemen Serbest Bölgesi olarak ilan edilen arazinin son durumu hakkında Vali Elban’a bilgilendirmede bulundu. Bölgenin en kısa sürede üretim ve ihracat odaklı bir yönetim yapısına kavuşmasını dilediklerini aktaran Sevimli, Vali Elban’ı misafir etmek üzere davet ilettiklerini  ve yaşanan sorunları kendisine yerinde iletme imkânı bulacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter