JEOTERMAL SEKTÖRÜNE GENÇ MÜHENDİSLER KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

JED - Web 4 copy

JEOTERMAL SEKTÖRÜNE GENÇ MÜHENDİSLER KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

  • JEOTERMAL SEKTÖRÜNE GENÇ MÜHENDİSLER KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ.
  • JEOTERMAL ENERJİ DERNEĞİ (JED) ÜYELERİNİN SANTRALLERİNE TEKNİK İNCELEME ZİYARETİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLER, SON TEKNOLOJİ UYGULAMALARI YERİNDE GÖRME FIRSATI YAKALIYOR.
  • JED YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ KINDAP:
  • “SEKTÖRÜMÜZ; MAKİNE, İNŞAAT, JEOLOJİ, PETROL GİBİ TEKNİK MÜHENDİSLİK ALANLARINDA GENÇLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR.”

 

Jeotermal enerji santralleri, sektöre ilgi duyan mühendis adaylarının ziyaret odağında yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim gören mühendis adaylarına jeotermal enerji santrallerini ziyaret etmeleri ve sektöre örnek iyi uygulamaları yerinde inceleme fırsatı sunan Jeotermal Enerji Derneği (JED) üyeleri;  jeotermal sektöründe kalifiye iş gücünün artırılması için akademi- yatırımcı iş birliklerine katkı sağlıyor.

JED üyelerinin santrallerini ziyaret eden Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Petrol Mühendisliği Bölümü Öğrenci Kulübü (Society of Petroleum Engineers METU Student Chapter); ziyaret boyunca jeotermal enerji teknolojisi ve jeotermal enerjinin farklı alanlardaki kullanımına yönelik örnekleri inceledi.

 

// YETİŞMİŞ İŞGÜCÜNE DUYULAN İHTİYAÇ BÜYÜK

Kendisi de ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan JED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kındap, derneğin kurumsal üyesi olan şirketlerin santrallerinde öğrencileri misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirtirken; imalat sanayisinin her alanında olduğu gibi jeotermal enerjinin de iyi yetişmiş mühendis ve ara işgücüne büyük ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Bugün dünyanın en yüksek derecede sanayileşmiş ülkelerinin, mesleki eğitimde en başarılı ülkeler olmasının tesadüf olmadığına dikkat çeken Kındap, “Genç ve dinamik işgücümüzü her sektörde değerlendirebilecek altyapıya sahip olmalıyız. Jeotermal sektörümüz; Makine, İnşaat, Jeoloji, Petrol gibi teknik mühendislik alanlarında gençlerimize çok önemli fırsatlar sunuyor. Jeotermalin enerji dışındaki entegre kullanım alanlarında da yetişmiş işgücüne olan gereksinim çok yüksek seviyede. Bizler sektörün temsilcileri olarak, gençlerimizin sektörümüzü sevmeleri için her türlü desteği ve özveriyi gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter