MASALLAR ÇOCUKLARA, GELİRİ EĞİTİME…

1097986102

MASALLAR ÇOCUKLARA, GELİRİ EĞİTİME…

  • MASALLARIN “SİHİRLİ” DÜNYASINA URLA’DAN DAVET VAR
  • “SİHİRLİ MASAL EVİ”, AVRUPA’DA PEK ÇOK ÜLKEDE OLAN ÖRNEKLERİNİ ARATMIYOR.
  • DALYA TURİZM YÖNETİM KURULU BAŞKANI YILDIZ GÜRGÜN: “ÇOCUKLARIMIZ MASALLARINI DİNLERKEN, ANNE VE BABALARININ YAPTIKLARI BAĞIŞLARLA EÇEV’İN EĞİTİM ÇALIŞMALARINA KATKI SAĞLIYOR”

 

İzmir’in Urla ilçesinde işkadını Yıldız Gürgün tarafından hayata geçirilen “Sihirli Masal Evi”, 5-12 yaş arası çocukları masalların büyülü dünyasına davet ediyor. Masal okuma saatlerinden elde edilen gelirin tümü Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na (EÇEV) bağışlanarak, yine çocukların eğitimine katkıda bulunuyor.

Uzun yıllar Almanya’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek Dalya Turizm şirketini kuran Yıldız Gürgün, örnekleri Avrupa’nın pek çok ülkesinde olan masal evlerini İzmir’de gerçekleştirme hayali kurduğunu belirterek, Urla’da satın aldığı müstakil ev ile birlikte bu amacına ulaştığını söyledi. İç dekorasyonu ve tavanları tamamıyla masal kahramanlarının resimleri ile süslenen, masal kitaplarından oluşan büyük bir kütüphaneye de sahip olan Masal Evi, özellikle hafta sonları yoğun ilgi topluyor.

// TEKNOLOJİ ESARETİ

Profesyonel eğitmenler ve görsel malzemeler eşliğinde anlatılan masalların çocukların zihinsel gelişimine ve hayal dünyasına çok önemli katkı sağladığına dikkat çeken Gürgün, “Bizler masallarla büyüdük. Aile büyüklerimiz, anlattıkları masallar ile düş dünyamızı şekillendirdiler. Son yıllarda teknoloji bağımlılığının çocuklarımızı adeta esir aldığını gözlemliyoruz. Masalları cep telefonlarından değil, ailelerinden dinlemeleri gerekiyor. Masal evimizde çocuklar masallarını dinlerken, anne ve babaları da kahvelerini içip sohbet edebiliyorlar.” dedi.

Sihirli Masal Evi’ni bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladıklarını vurgulayan Yıldız Gürgün, masal anlatımı için hiçbir ücret almadıklarını belirterek şöyle devam etti: “Çocukların aileleri gönüllerinden kopan miktar ne ise EÇEV’e makbuz karşılığında bağış yapıyorlar. Böylelikle hem kendi çocuklarına hem de dezavantajlı durumda olan çocukların eğitimine katkıda bulunuyorlar”

Pazartesi dışında haftanın her günü hizmet veren, özellikle hafta sonları çocukların yoğun ilgisini toplayan Sihirli Masal Evi’nde ailelerin doğa ile iç içe konaklayabilecekleri iki oda da bulunuyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter