PLASTİK SEKTÖRÜNÜN DUAYENİ NEDİM GÜZELEL, İZTO MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY

Batı Paslanmaz İzto seçim-min

PLASTİK SEKTÖRÜNÜN DUAYENİ NEDİM GÜZELEL, İZTO MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY

  • PLASTİK SEKTÖRÜNÜN DUAYENİ NEDİM GÜZELEL, İZTO MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY
  • BTP GRUBU VE BATI POLİMER YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEDİM GÜZELEL: “TİCARET ODAMIZIN PLASTİK SEKTÖRÜ İLE BAĞINI GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ.
  • “BAŞKANIMIZ MAHMUT ÖZGENER’İN KAMU OTORİTELERİ İLE GÜÇLÜ İLİŞKİLERİNDEN İSTİFADE EDEREK, ÇÖZÜMLERİMİZİ ODAMIZ BÜNYESİNDE DİLE GETİRMEK İSTİYORUZ.”
  • “SEKTÖRÜMÜZÜ VE SORUNLARIMIZI BİLEN, ÇÖZÜMLERİNİ ÜRETEBİLEN KADROLARIN İZMİR TİCARET ODASI’NDA DAHA FAZLA SÖZ SAHİBİ OLMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ.”

 

İzmir iş dünyasının çatı örgütleri arasında yer alan İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) 3 Ekim’de yapılacak Meclis Üyeliği ve Meslek Komiteleri seçimleri için heyecan yükseliyor.

İZTO bünyesindeki 75’inci Plastik Meslek Grubu’ndan Meclis Üyeliğine adaylığını açıklayan BTP Grubu ve Batı Polimer Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Güzelel, sektörün sorun ve taleplerini sistematik şekilde Oda gündemine taşımak ve tüm sektörü kucaklamak amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

 

// “İZTO İLE SEKTÖRÜN BAĞINI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

137 yıllık geçmişi ile İzmir’in iş dünyasında çok önemli bir yeri olan İZTO’nun, kentteki plastik sektörü ile bağını güçlendirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Güzelel, “İzmir’imiz Türk plastik sektörünün en önemli üretim merkezlerinden biri. Tek yerli hammadde üreticisi olan Petkim İzmir’de üretim yapıyor. Plastik sektörü ve alt sektörlerinde yüzlerce firmamız faaliyet gösteriyor, binlerce insanımıza istihdam sağlıyor. Sektörümüzün gücünü ve ağırlığını Ticaret Odamızda da hissetmek istiyoruz. Odamızın fuarlara ilişkin sunduğu imkânlardan yararlanmak, Sayın Başkanımız Mahmut Özgener’in kamu otoriteleri ile güçlü ilişkilerinden istifade ederek çözümlerimizi Odamız bünyesinde dile getirmek istiyoruz.” dedi.

 

// “SEKTÖRÜ VE SORUNLARI BİLEN KADROLAR OLMALI”

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in İzmir Ticaret Odası’nda dört yılı aşkın süredir devam eden yönetim anlayışı ile Oda’nın tüm sektörleri kucaklayıcı vizyona sahip olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Güzelel, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Avrupa’nın 2’inci, dünyanın 7’inci büyük üreticisi olan Türk plastik sektörü, ülkemizin ihracatında da söz sahibi konumda. Böylesine önemli bir güce sahip olan ancak pek çok sorunla da boğuşmak zorunda kalan sektörümüzü ve sorunlarımızı bilen, çözümlerini üretebilen kadroların İzmir Ticaret Odası’nda daha fazla söz sahibi olması en büyük temennimiz. Sayın Başkanımız Mahmut Özgener’in liderliğinde firmalarımıza değer yaratıcı, onların istihdamına katkı sağlayıcı, mesleki eğitim sorunlarına çözümler sunan kalın bir ajandamız var. Seçimden güçlenerek çıkmasını dilediğimiz Odamızın gündemine, yeni dönemde bu yapıcı öneri ve çözümlerle gelmek en büyük dileğimiz.”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter