TİSK’TEN İYİLİK ATÖLYESİ’NE İADE-İ ZİYARET

8449060321 (1)

TİSK’TEN İYİLİK ATÖLYESİ’NE İADE-İ ZİYARET

  • TİSK GENEL SEKRETERİ AKANSEL KOÇ: “SİZLERİ TANIDIKTAN SONRA HAYATI YORUMLAMA BİÇİMİMİZ DEĞİŞTİ.”
Türkiye İşveren Sendikalar Konfederasyonu (TİSK) yönetimi, çalışanlarının tümü Down sendromlu bireyler ve ailelerinden oluşan İyilik Atölyesi’ne iade-i ziyarette bulundu.
Geçen Mart ayında TİSK’in geleneksel “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”nde “Kobi Kategori”sinde Büyük Ödül’ün sahibi olan İyilik Atölyesi çalışanları, İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılmış ve TİSK’in misafiri olmuştu. Konfederasyonun Genel Sekreteri Akansel Koç, Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Sancı, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, Hukuk Müşaviri Derya Karademir ve TİSK Uzmanı Öznur Kutlu’dan oluşan heyet, MaviBahçe AVM’deki ziyarette 17 kafe çalışanın isimlerinin yar aldığı plaketler hediye etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve TİSK Başkanı Kudret Önen’in imzaladığı ödül resmini de kafeye asan TİSK heyetinin bu hoş sürprizi, kafe çalışanları ve ailelerini çok mutlu ederken, müşteriler tarafından da dakikalarca alkışlandı.
// “BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRDİNİZ”
 TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, İstanbul’daki ödül töreninde en kısa sürede kafeyi ziyaret etme sözü verdiklerini belirterek, “Sizleri tanıdıktan ve yaşama bağlılığınızı gördükten sonra hepimizin bakış açısı ve hayatı yorumlama biçimi değişti. Hem ziyaret sözümüzü tutmak hem de çalıştığınız atmosferi görerek sizlerle hoşça vakit geçirmek için İzmir’e geldik. İyilik Atölyesi gibi reklam amacı gütmeyen, başarılı ve özgün örneklerin ülke geneline yaygınlaşmasını diliyoruz. Bizler de TİSK olarak elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız” dedi.
İzmir Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu da, TİSK heyetine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yaptıkları çalışmaların ödüle değer bulunmasının çalışanlar ve aileleri için büyük motivasyon kaynağı olduğunu vurgulayan Rodoplu, “TİSK yöneticileri söz verdikleri gibi kafemize misafir olarak bizleri gururlandırdılar. Sayın Akansel Koç’un şahsında tüm TİSK camiasına sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter