TÜRK BULUŞU” GİYOTİN CAM İÇİN KALİTELİ MALZEME VE SİSTEM UYARISI

5858423114

TÜRK BULUŞU” GİYOTİN CAM İÇİN KALİTELİ MALZEME VE SİSTEM UYARISI

  • BECKER TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ERDİNÇ YAZGANOĞLU: “KONUTLARDA VE İŞYERLERİNDE HIZLA YAYGINLAŞAN GİYOTİN CAM UYGULAMALARINDA KALİTELİ SİSTEM KULLANIMI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”
İlk Kez Türkiye’de geliştirilen ve son yıllarda başta kafe ve restoranlar olmak üzere kullanım alanı giderek yaygınlaşan dikey camlama uygulamaları, konutların da vazgeçilmezleri arasına girdi.
Halk arasında “giyotin cam” olarak adlandırılan bu ürünler, konut ve işyeri sahiplerine büyük kolaylık sağlarken, sistemlerde kullanılan malzemenin kalitesi ve sahip olduğu teknoloji büyük önem taşıyor. Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker’in Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, giyotin cam sistemlerinin Avrupa’da da hızla yaygınlaştığını, sistemlerin kurulma aşamasında kaliteli malzeme ve teknoloji kullanımın büyük önem taşıdığına dikkat çekti.
// CAMLAR SÜREKLİ ASKIDA KALIYOR
Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan dikey camlama uygulamalarının, hem yerden kazanma hem de kullanım kolaylığı sağladığını ve hızla cam balkonların yerini almaya başladığını anımsatan Yazganoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu inovatif sistemlerin kurulumlarında kaliteli ve standartları yüksek ürünlerin kullanılması büyük önem taşıyor. Sistemi harekete geçiren motorların dişli sıyırması ve fren tutmaması gibi risklerden tamamen arındırılmış olması gerekiyor. Bazı uygulamalarda profilleri ile birlikte ağırlığı 200 kilogramı aşan camlar sürekli askıda kalabiliyor. Bu sistemlerin hem yetkin firmalar tarafından kurulması hem de yüksek teknoloji ürün olması büyük önem taşıyor. Ayrıca yükselen camların herhangi bir sıkışma ile karşılaşması durumunda otomatik olarak durarak geri çekilmesi de olası kazaların önüne geçilmesi açısından kritik önemde.”
// GAZİEMİR’DE 98 KONUTTA UYGULAMA
Erdinç Yazganoğlu, Koçsa İnşaat tarafından Gaziemir-Sarnıç’ta inşa edilen 98 konutluk Siesta Evleri projesindeki dikey camlama uygulamalarında, en son teknoloji ürünlerin kullanıldığı örnek bir uygulama yaptıklarını hatırlattı. Yazganoğlu, Becker Ar-Ge’si tarafından geliştirilen C12 Alıcılı Tüp Motorların kullanıldığı sistemler sayesinde, sıkışma risklerine karşı kullanıcı güvenliğini en üst seviyede tutuklarını sözlerine ekledi.
“AVRUPALILAR ÇOK ŞAŞIRIYOR”
Dünyada ilk kez Türkiye’deki kafe ve restoranlarda kullanılmaya başlayan giyotin cam uygulamaları, Avrupa’da da hızla yaygınlaşıyor. Türkiye’deki uygulamanın Avrupa’da ağırlıklı olarak Türklerin sahibi olduğu işletmelerde yaygınlaşmasıyla Avrupalı tüketicilerin de dikkatini çektiğini söyleyen Erdinç Yazganoğlu, “Avrupalılar bu sistemleri görünce çok şaşırıyor ama ilk sordukları soru sistemin ne kadar güvenli olup olmadığı yönünde. Özellikle geniş cephesi olan işletmelerde profilleri ile birlikte ağırlıkları kimi zaman 200 ilâ 250 kilograma kadar çıkan camlar sürekli askıda kalıyor. Çok konforlu ve inovatif bir ürün olan giyotin camın, hem kullanıcıları hem de müşterileri tehlikeye düşürmemesi gerekiyor. Bunun için yüksek teknolojili malzeme kullanılması hem de montajlarının yetkin firmalar tarafından yapılması hayati önemde…” dedi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter