ÜNİTEKS’İN ÜRETİM GÜVENLİĞİ TESCİLLENDİ

uniteks-uretim1

ÜNİTEKS’İN ÜRETİM GÜVENLİĞİ TESCİLLENDİ

  • ÜNİTEKS, KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI ALDIĞI ÖNLEMLERİ “COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM SERTİFİKASI” İLE TAÇLANDIRDI.
  • ÜNİTEKS GENEL MÜDÜRÜ NEJAT ERDOĞAN:“BU ZOR GÜNLERDE TEDARİKTEN ÜRETİME, SATIŞTAN DESTEK BİRİMLERİMİZE KADAR TÜM SÜREÇLERİMİZDE EMEĞİ GEÇEN ÇALIŞANLARIMIZA BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.”
H&M, Zara, Bershka, C&A, New Look, Primark gibi dünya hazır giyim ve moda devlerinin altın tedarikçileri arasında yer alan Üniteks, Koronavirüs salgının yarattığı olumsuz etkiye karşı aldığı önlemlerini “Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası” ile taçlandırdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan “Güvenli Üretim Kılavuzu”nun kriterlerini başarıyla yerine getiren Üniteks, bu sertifika ile tüm üretim süreçlerinin Covid-19 önlemlerine tam uygunluğunu tescillemiş oldu.
// ÖNCELİK ÇALIŞAN SAĞLIĞI
Üniteks Genel Müdürü Nejat Erdoğan, pandemi döneminde çalışanların sağlıklı koşullar altında görev yapmaları için tüm önlemleri aldıklarını belirterek, “Tüm çalışanlara her gün birkaç kez ateş ölçümü yaptırıyoruz. Ofislerimiz, üretim ve ortak kullanım alanlarımız, servis araçlarımız düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Hijyen kurallarına tam uygunluk prensibinden asla taviz vermiyoruz. Bu zor günlerde tedarikten üretime, satıştan destek birimlerimize kadar tüm süreçlerimizde emeği geçen çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dedi.
Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak önceliklerinin “tüm çalışanlarının sağlıklarını korumak” olduğunu kaydeden Erdoğan; pandemi döneminde bunu başardıklarını, bu konudaki yoğun çabalarının devam ettiğini aktardı ve normalleşme sürecinde de tedbirleri azaltmadan, öte yandan da dünya pazarlarındaki talep değişimine ayak uydurarak, üretimlerini sürdürmeyi başardıklarını vurguladı.
Temelleri 1990 yılında atılan Üniteks, tekstil ve hazır giyim sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticileri arasında yer alıyor.
Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi (İSO 500) sıralamasında 280’incis, Ege Bölgesi’nin ilk yüz şirketinin yer aldığı “EBSO İlk 100” içinde 27’inci sırada yer alan Üniteks, 2011 yılında sektöründe ilk “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi”nin sahibi olma başarısını gösterdi. Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatında Ege Bölgesi’nin lider şirketleri arasında yer alan Üniteks, İzmir’in tüm sektörler bazındaki ihracat sıralamasında ilk 5 şirket arasında yer alıyor.
Atatürk Organize Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Üniteks’in;  İzmir, Londra, Barcelona ve La Coruna kentlerinde tasarım ofisleri bulunuyor. 150 bin adete yaklaşan güncel kumaş kartelasını barındıran Kumaş Kütüphanesi’ne sahip olan ve 42 ülkeye ihracat yapan Üniteks, 2018 yılında gerçekleştirdiği 264 Milyon Dolar ihracat ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “İlk 1000 İhracatçı” sıralamasında 51’inci, Türkiye geneli sektör sıralamasında ise 6’ıncı sırada yer alıyor.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter