AMBALAJ SEKTÖRÜ 15 ŞUBAT’TA İZMİR’DE BULUŞUYOR

Egeplasder 23 copy

AMBALAJ SEKTÖRÜ 15 ŞUBAT’TA İZMİR’DE BULUŞUYOR

  • AMBALAJ SEKTÖRÜ 15 ŞUBAT’TA İZMİR’DE BULUŞUYOR
  • PACK FAIR TÜRKİYE FUARI, TÜRK AMBALAJ SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTALARINDAN BİRİ OLACAK.
  • EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (EGEPLASDER) BAŞKANI ŞENER GENÇER: “SEKTÖRÜMÜZÜN İZMİR’DEKİ AĞIRLIĞINI HİSSETTİRMEMİZ İÇİN BU FUAR ÖNEMLİ BİR ARAÇ OLACAK.”
  • GL PLATFORM FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ GÜL CEYLAN: “SEKTÖRÜN ÖNCÜ MARKALARINI BULUŞTURMAK İÇİN HAZIRIZ.”

 

Türk Plastik ve Ambalaj sektörlerinin en önemli üretim merkezlerinden İzmir, uluslararası fuar organizasyonu ile tüm dünyaya adını duyurmaya hazırlanıyor.

15-18 Şubat 2023 tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenecek Pack Fair Türkiye – Ambalajlama ve Paketleme Fuarı ile sektörün önemli bir eksiğinin de giderilmesi hedefleniyor.

Fuara ilişkin işbirliği protokolü, Ege Plastik Sanayicileri Derneği (EGEPLASDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şener Gençer ile GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan arasında imzalandı.

 

// “YILLARDIR BU EKSİKLİĞİ HİİSEDİYORDUK”

İzmir ve Ege Bölgesi’nde Plastik ve Ambalaj sektörlerine odaklanan bir fuarın eksikliğini yıllardır hissettiklerini belirten Şener Gençer, “Hamadde üretiminin yapıldığı, ana ve yan sanayide çok güçlü bir altyapının oluştuğu İzmir, bu konumunu uluslararası fuarlar ile perçinlemesi gerekir. Pack Fair Fuarı’nın bu anlamıyla hem kente hem de sektörümüze değer katacağına inanıyorum. Sektörümüzün İzmir’deki ağırlığını hissettirmemiz için bu fuar önemli bir araç olacak.” dedi.

Pack Fair Türkiye Fuarı hakkında bilgi veren GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan ise Türkiye’nin ve dünyanıun önde gelen gıda ve içecek ürünleri ambalaj ve paketleme firmalarının buluşacağı fuarın, geleneksel hale geleceğine inandıklarını vurguladı.

 

// “İZMİR VE EGE BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP.”

Paketleme ve ambalaj sektöründe büyük bir üretim potansiyeline sahip olan İzmir ve Ege Bölgesi’nin, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dağıtım ağının başında yer aldığına dikkat çeken Ceylan, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Paketleme ve ambalaj sektörüne hizmet eden firmalar, üreticiler, yan sanayi grupları ve karar vericiler, fuarımıza katılarak Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve pazarda satışlarını artırma şansına sahip oluyor. EGEPLASDER’in kıymetli katkıları ile sektörün öncü markalarını fuarımızda buluşturmak için hazırız.”

 

 

 Firmalar, 15-18 Şubat 2023 tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenecek Pack Fair Türkiye – Ambalajlama ve Paketleme Fuarı ile ilgili detaylı bilgilere www.packingfairturkiye.com internet sitesinden ulaşabiliyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter