Aziz Eralp Kuru

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur Öğrencisi” derecesi ile mezun oldu. Aynı üniversitede ilk yüksek lisans eğitimini “Kurumsal Yönetişim ve Liderlik alanında”,  ikinci yüksek lisans eğitimini ise “Kişilerarası İletişim” alanında tamamladı. 

2014-2015 yılları arasında İstanbul Çeviri Derneği Genel Sekreterliği görevini sürdüren Kuru, T.C Dışişleri Bakanlığı tarafından “Mütercim Tercüme”de Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

2011-2014 yılları arasında İzmir Glob Localization’da Yerelleştirme Uzmanı olarak görev alan Aziz Eralp Kuru; küresel pazarlama, yaratıcı, multi-medya, yazılım ve kod temelli içeriklerin yerelleştirilmesi ve yeniden uyarlanması konusunda deneyim kazandı.

2014-2015 yılları arasında İstanbul Universal Dil Hizmetleri’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Kuru, çeviri ve yerelleştirme projelerinin yanı sıra çok uluslu alt yüklenicilerle proje işlerini yönetti. İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı bünyesinde sosyal medya yönetimi uzmanı ve Projeler Uzmanı olarak görev alan Aziz Eralp Kuru, üst derecede İngilizce biliyor. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde

Son Yazılar

Twitter