Serkan Aksüyek

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Kurumsal Yönetişim alanında Yüksek Lisans yaptı. 

Gazetecilik yaşamına 1995 yılında başlayan Aksüyek, 1997 yılında SKY TV’de, 1997-1998 yılları arasında Yeni Asır TV’de program yapımcısı ve Ana Haber Spikeri olarak görev aldı. 

1998-2000 yılları arasında Ege TV’de program yapımcısı, Ana Haber Spikeri olarak çalıştı. Bu süre zarfında pek çok özel haber çalışmasına imza attı. Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılı Şubat ayında Türkiye’ye getirildiği operasyonun teknik takip sürecini oluşturan, ABD’nin elektronik istihbarat sistemi Echelon’u “Türkiye’de ilk kez” haber yaptı. “Kritik” adlı haber programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

2001-2009 yılları arasında Gözlem Gazetesi ve Gözlemci dergisinde; sırasıyla muhabir, editör, Haber Müdürü ve Yazıişleri Müdürü olarak görev aldı. 

Ulusal ve yerel bazda düzenlenen gazetecilik yarışmalarında toplam 23 ödülün sahibi oldu.  

1995-2002 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde pek çok makalesi yayınlanan Serkan Aksüyek; Gözlem Gazetesi’nde, www.bizimizmir.net ve www.ekonominingundemi.com haber sitelerinde güncel ekonomik gelişmeleri konu alan araştırma yazıları kaleme aldı.

Halen Ege Telgraf Gazetesi’nde her pazartesi “Gerçek Ekonomi” başlıklı köşesinde ekonomi ağırlıklı yazılarını sürdürüyor. 

2009-2014 yılları arasında beş yayın dönemi boyunca Ege TV’de yayınlanan ekonomi programı “Gerçek Ekonomi”nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 

2009-2016 yılları arasında Petkim Petrokimya Holding A.Ş bünyesinde Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Serkan Aksüyek,  şirketin yatırımlarının kamuoyunun tanıtılması, algı ve itibar yönetimi, kurumsal yayınlarının hazırlanması,  sosyal sorumluluk projelerinin yönetilmesinde sorumlu olarak görev aldı.  Şirketin kurumsal yayın organı Petkim Yaşam Dergisi’ni ilk kez yayınladı ve derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüttü. 

Sürekli Basın Kartı sahibi olan ve pek çok sivil toplum kuruluşunda ve yönetiminde aktif olarak yer alan Serkan Aksüyek; İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi, Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi, evli ve bir çocuk babası.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde

Son Yazılar

Twitter