Serkan Aksüyek

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Kurumsal Yönetişim alanında Yüksek Lisans yaptı. 

Gazetecilik yaşamına 1995 yılında başlayan Aksüyek; 1995-1997 yılları arasında SKY TV’de, 1997-1998 yılları arasında Yeni Asır TV’de haber program yapımcısı ve Ana Haber Spikeri olarak görev aldı. 

1998-2000 yılları arasında Ege TV’de program yapımcısı, Ana Haber Spikeri olarak çalıştı. Bu süre zarfında pek çok özel haber çalışmasına imza attı. Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılı Şubat ayında Türkiye’ye getirildiği operasyonun teknik takip sürecini oluşturan, ABD’nin elektronik istihbarat sistemi Echelon’u “Türkiye’de ilk kez” haber yaptı. “Kritik” adlı haber programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

2001-2009 yılları arasında Gözlem Gazetesi ve Gözlemci dergisinde; sırasıyla muhabir, editör, Haber Müdürü ve Yazıişleri Müdürü olarak görev aldı. 

Ulusal ve yerel ölçekte düzenlenen gazetecilik yarışmalarında toplam 23 ödülün sahibi oldu.  

1995-2002 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde pek çok makalesi yayınlanan Serkan Aksüyek; Gözlem Gazetesi’nde, www.bizimizmir.net ve www.ekonominingundemi.com haber sitelerinde güncel ekonomik gelişmeleri konu alan araştırma yazıları kaleme aldı.

2009-2014 yılları arasında beş yayın dönemi boyunca Ege TV’de yayınlanan ekonomi programı “Gerçek Ekonomi”nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 

Petkim özelleştirmesi sonrasında 2009-2011 yılları arasında SOCAR Türkiye, 2011-2016 yılları arasında ise aynı grup içerisinde Petkim Petrokimya Holding A.Ş bünyesinde Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Serkan Aksüyek;  İzmir-Aliağa’da gerçekleştirilen Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik-Dağıtım dikey entegrasyonu yatırımlarının kurumsal iletişim süreçlerini yönetti.

Entegrasyon kapsamında yer alan yatırımlarının kamuoyuna tanıtılması, algı ve itibar yönetimi, kurumsal yayınlarının hazırlanması,  sosyal sorumluluk projelerinin yönetilmesinde yönetici olarak görev aldı. 

Petkim Yaşam Dergisi’ni ilk kez yayınladı ve derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüttü. 

2016-2024 yılları arasında Ege Telgraf Gazetesi’nde “Gerçek Ekonomi” başlıklı köşesinde ekonomi ağırlıklı köşe haberleri kaleme aldı.

Sürekli Basın Kartı sahibi olan ve 2016 yılı Kasım ayında İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı firmasını kuran Serkan Aksüyek; o tarihten itibaren farklı sektörlerde pek çok şirketin stratejik iletişim süreçlerinin planlanması ve yönetilmesinde İBA kadrosuna liderlik yapıyor.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşunda ve yönetiminde aktif olarak yer alan Serkan Aksüyek; İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi, Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi, evli ve bir çocuk babası.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde

Son Yazılar

YAZ SICAKLARINA DİKKAT

YAZ SICAKLARINA DİKKAT SAĞLIĞINIZ İÇİN SICAKLARDA YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER… Yaz mevsiminin kendisini iyiden iyiye

Twitter