Nefise Yıldız Torun

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1998 yılında 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’ne dereceyle girerek Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla eğitimini sürdürdü. 

2002 yılında okulun Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olan Torun, 2014 yılında “21’inci Yüzyılda Batı Sineması’nda Jenerik Tipografisi” teziyle Yüksek Lisansını tamamladı.  
Tasarım hayatına 2002 yılında Tükelmat Matbaası’nda başlayan Nefis Yıldız Torun, 2010 yılında aynı kurumda Grafik Tasarım Sorumlusu olarak görevine devam etti.
Bu süreçte Bakioğlu Holding, Arkas Holding, Petkim Petrokimya Holding, Pınar Grubu, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), Enda Enerji Holding, İzmir Ticaret Borsası, Becker Antriebe, Amway gibi daha pek çok kurum ve şirketin kurumsal yayınlarının tasarımlarını yaptı.
Sosyal Medya Uzmanlığı sertifikası olan Nefise Yıldız Torun, 2009 – 2017 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi’nde Buca Eğitim Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde “Grafik Tasarım ve Tipografi” dersi verdi.
2018 ve 2019 yıllarında ülkemizin milli hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’nın Sürdürülebilirlik Raporu’na imzasını attı. Söz konusu rapor; Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi LACP Spotlight Awards’da “Platinum” ve “En iyi Görsel Tasarım” ödüllerine layık görüldü.
Yine tasarımını yaptığı Akropol Life dergisi, TV8 ve Acun Medya tarafından ulusal çapta düzenlenen “2017 / Türkiye Yılın En İyileri Ödül Töreni”nde  “Yılın En İyi Dergi Tasarımı” ödülünü aldı. 
İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı bünyesinde Grafik Tasarım Sorumlusu olarak görev yapan Nefise Yıldız Torun, evli ve bir çocuk annesidir…
Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Son Yazılar

Twitter