Nefise Yıldız Torun

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde tamamladı. 1998 yılında 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’ne dereceyle girerek Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla eğitimini sürdürdü. 2002 yılında okulun Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılında “21’inci Yüzyılda Batı Sineması’nda Jenerik Tipografisi” teziyle Yüksek Lisansını tamamladı.

Tasarım hayatına 2002 yılında Tükelmat’ta başlayan Torun, 2010 yılında aynı kurumda Grafik Tasarım Sorumlusu olarak görevine devam etti.

Bu süreçte Bakioğlu Holding, ARKAS, Pınar, EGİAD, Becker, Amway, Enda Enerji Holding, İzmir Ticaret Borsası ve Petkim Petrokimya Holding gibi daha pek çok şirketin kurumsal yayınlarının tasarımlarını yaptı.

Sosyal Medya Uzmanlığı sertifikası olan Nefise Yıldız Torun, 2009 – 2017 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi’nde Buca Eğitim Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde “Grafik Tasarım ve Tipografi” dersi verdi.

Tasarımını yaptığı Akropol Life dergisi, TV8 ve Acun Medya tarafından ulusal çapta düzenlenen “2017 / Türkiye Yılın En İyileri Ödül Töreni”nde  “Yılın En İyi Dergi Tasarımı” ödülünü aldı.

İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı bünyesinde free lance olarak Grafik Tasarım görevi yapan, firmamızın logosunu da tasarlayan Nefise Yıldız Torun, evli ve bir çocuk annesidir…

Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde

Son Yazılar

Twitter