EGEPLASDER’DEN DİNAMİK ISI’NIN DEV YATIRIMINA TAM DESTEK

Egeplasder-dinamik-isi-654a6ds

EGEPLASDER’DEN DİNAMİK ISI’NIN DEV YATIRIMINA TAM DESTEK

  • EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (EGEPLASDER) BAŞKANI ŞENER GENÇER: “DERNEĞİMİZ ÜYESİ DİNAMİK ISI’NIN 55 MİLYON TL’YE MAL OLACAK, ELASTOMERİK KAUÇUK KÖPÜĞÜ YALITIM MALZEMELERİ ÜRETİM TESİSİ YATIRIMI, YALITIM SEKTÖRÜNE YENİ BİR İVME KAZANDIRACAK.”
  • “PETROKİMYA ÜRÜNLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE EMTİA FİYATLARINDA SON BİR YILDA YAŞANAN BÜYÜK ARTIŞLAR, PLASTİK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ŞİRKETLERİ ZORLUYOR.”
Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEPLASDER) Yönetim Kurulu, Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dinamik Isı Makine ve Yalıtım Malzemeleri A.Ş’yi ziyaret ederek, şirketin 55 milyon TL’ye mal olacak “Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Malzemeleri Üretim Tesisi” yatırımına tam destek verdi.
EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Başkan Yardımcısı Şener Gençer, derneğin üyesi olan Dinamik Isı’nın 30 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin yalıtım malzemeleri alanında en başarılı şirketleri arasında yer aldığını belirterek, “Üyemizin geçen Haziran ayında temeli atılan ve 2022 yılı Ocak ayında devreye alınması öngörülen yeni yatırımının, yalıtım sektörüne yeni bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. EGEPLASDER olarak Türk ekonomisinde döviz kurlarından kaynaklı öngörülebilirliğin neredeyse sıfıra indiği bir dönemde, Dinamik Isı’nın bu önemli yatırımını yerinde gözlemlemek, destek vermek ve başarı dileklerimizi iletmek istedik. Önümüzdeki dönemde üyelerimizi fabrikalarında sıklıkla ziyaret edecek, yaşadıkları sorunları yerinde görecek ve dayanışma duygularımızı ifade edeceğiz.” dedi.
// “YERLİ ÜRETİM TALEBİN %20’SİNİ BİLE KARŞILAMIYOR”
Petrokimya ürünleri başta olmak üzere emtia fiyatlarında son bir yılda yaşanan büyük artışların, plastik sektöründe faaliyet gösteren şirketleri çok zorladığını kaydeden Gençer, küresel tedarik zincirlerinde zaman zaman kopmalar yaşandığını ve öngörülebilirliğin azaldığını vurguladı. Yerli hammadde üretiminin ülke ihtiyacının yüzde 20’sini bile karşılamadığına dikkat çeken Şener Gençer, plastik sektörü olarak bu alanda yapılması planlanan yatırımların bir an önce deveye alınmasını beklediklerini dile getirdi.
// İLK AŞAMADA YILDA 4 BİN TON ÜRETİM 
EGEPLASDER heyetine ev sahipliği yapan Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş da, çatısı altında oldukları derneğin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tire OSB’de 20 bin metrekare üzerinde yükselmekte olan Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Malzemeleri Üretim Tesisi’nin ilk aşamada yılda 4 bin ton üretim kapasitesine sahip olacağı bilgisini veren Akdaş, 40 yeni personel istihdamı sağlanacak tesisin tam kapasiteye ulaşması ile yıllık 8 bin bin ton üretim yapacağını sözlerine ekledi.
EGEPLASDER Yönetim Kurulu Dinamik Isı’nın Tire OSB’de yer alan mevcut üretim tesislerinde de incelemelerde bulundu.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter