ENSİA’DAN ESHOT’A GES DESTEĞİ

eshot-min

ENSİA’DAN ESHOT’A GES DESTEĞİ

  • ENSİA YÖNETİM KURULU, GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALLERİ (GES) VE ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERLE TÜRKİYE’DE FARK YARATAN ESHOT’UN GENEL MÜDÜRÜ ERHAN BEY’İ ZİYARET ETTİ.
  • ENERJİ SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN VATANSEVER: “ESHOT’UN YENİ GES YATIRIMLARINA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”
  • “İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEKİ BAŞARILARIYLA YAKINDAN TANIDIĞIMIZ SAYIN BEY’İN, AYNI BAŞARIYI ESHOT’TA DA SÜRDÜRECEĞİNE İNANIYORUZ”
  • ESHOT GENEL MÜDÜRÜ ERHAN BEY: “GEDİZ YERLEŞKEMİZDEKİ 1,38 MW’LIK GES KAPASİTEMİZİ, 5
  • MW’A ÇIKARACAĞIZ. ENERJİMİZİN %62’SİNİ GÜNEŞTEN KARŞILAYACAĞIZ”
Şehir içi toplu ulaşımda 20 elektrikli otobüsü devreye alarak Türkiye’de bir ilke imza atan ESHOT, enerjisinin önemli bir bölümünü Güneş Enerjisi Santrali’nden (GES) sağlıyor. ESHOT’un Buca-Gediz’deki yerleşkesinde bulunan 1,38 Megavat (MW) gücündeki çatı tipi GES kapasitesi, Çiğli ve Adatepe yerleşkelerinde inşa edilecek GES’lerle birlikte 5 Megavata yükselecek. Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu, Eylül ayında ESHOT Genel Müdürlüğü’ne atanan Erhan Bey’i makamında ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.
LİYAKAT GÖSTERGESİ
ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Kader Sertpoyraz’ın da yer aldığı ziyarette konuşan ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllar Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Bey’in, kurumun tüm Türkiye’ye örnek olan finansal başarısının en önemli mimarı olduğunu hatırlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, ESHOT gibi köklü bir kurumun başına Erhan Bey’i atamasının, “liyakate verdiği önemin dikkat çekici bir örneği olduğunu” vurgulayan Vatansever, “Enerjisini güneşten sağlayan, elektrikli otobüslerin keyfini İzmirliler’e tattıran ESHOT’un, yeni GES yatırımlarına tam destek veriyoruz. ESHOT’un yenilenebilir enerjiye yönelik projelerine hiçbir karşılık beklemeden katkı koymaya hazırız” dedi.
2 YENİ GES KURULACAK
ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey de, kente değer katacak projelerde sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışma yürütmekten mutluluk duyacaklarını söyledi. 2020 yılında 20’si elektrikli olmak üzere yüz otobüsü daha ESHOT filosuna ekleyecekleri bilgisini veren Bey, çevre dostu pek çok yatırımı daha hayata geçireceklerini belirtti. ESHOT’un Gediz’deki mevcut GES projesi ile yıllık 2,2 milyon kilovatsaat elektrik üretilerek,  1,6 milyon TL’lik tasarruf sağlandığını hatırlatan Erhan Bey, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bin 536 otobüsle İzmir’in 30 ilçesinde hizmet veriyoruz. Çiğli ve Buca Adatepe tesislerimize iki ayrı GES kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Her biri 1 MW kurulu gücündeki bu santrallerle birlikte yaklaşık 3 milyon kilovatsaatlik elektik enerjisi üreteceğiz. Hedefimiz kapasitemizi 5 MW’a çıkarmak. Tüm bu yatırımları tamamladığımızda toplam elektrik tüketimimizin yüzde 62’sini güneşten elde etmiş olacağız.”
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter