ETHEM ÜNSAL’IN İSMİ BU PROJEYLE YAŞAYACAK…

uniteks-98127389127893

ETHEM ÜNSAL’IN İSMİ BU PROJEYLE YAŞAYACAK…

  • ÜNİTEKS TEKSTİL’İN FİKİR BABASI ETHEM ÜNSAL’IN İSMİ, EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BÜNYESİNDEKİ “ETHEM ÜNSAL KÜTÜPHANE VE DERSLİKLERİ”NDE YAŞAYACAK…
Tekstil ve hazır giyim sektöründe Türkiye’nin en büyük ihracatçı şirketleri arasında yer alan Üniteks Tekstil, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
İzmirli bir şirket olarak, faaliyet gösterdiği kente değer yaratma ilkesinden hareket eden Üniteks, her yıl cirosunun bir bölümünü kentin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları desteklemek amacıyla kullanıyor. Tüm yenileme masrafları Üniteks tarafından karşılanarak, bir yıl içinde tamamlanan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin derslikleri ve kütüphanesine şirketin kurucusu merhum Ethem Ünsal’ın ismi verildi.
// “HAYATI BOYUNCA HEP HAYIR YAPTI”
Ethem Ünsal’ın vefatının 15’inci yılında gerçekleştirilen “Ethem Ünsal Kütüphane ve Derslikleri”nin açılış törenine Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, merhum Ethem Ünsal’ın eşi Yaşar Zeynep Ünsal, Üniteks Tekstil Mali İşler Direktörü Şenay Daşçı ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Törende bir konuşma yapan Yaşar Zeynep Ünsal; eşinin isminin bu derslik ve kütüphane ile sonsuza kadar yaşayacağından duyduğu mutluluğu dile getirerek; “Ethem Bey, hayatı boyunca hayır yapmayı, darda olana el uzatmayı çok seven ve bunları da kimseye göstermeden gizlice yapmayı tercih eden bir insandı.  Ne mutlu bize ki evlatlarımız da babalarının izinde, içinde bulundukları topluma katkı sağlayacak projelere destek veriyorlar. Bu kadar kutsal bir mesleğin eğitiminin alındığı derslik ve kütüphaneye eşimin isminin verilmesi beni çok duygulandırdı ve gururlandırdı. Projede emeği geçen, başta oğlum Serhan Ünsal olmak üzere herkese gönülden teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter