GERİ DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK BULUŞMA 9 MAYIS’TA

Egeplasder 28 copy (1)-min

GERİ DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK BULUŞMA 9 MAYIS’TA

➢ GERİ DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK BULUŞMA 9 MAYIS’TA
➢ 9-11 MAYIS TARİHLERİNDE İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇACAK WE-CYCLE ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM TEKNOLOJİLERİ FUARI, TÜRKİYE’NİN BU ALANDA ULAŞTIĞI SEVİYEYİ YERLİ VE YABANCI ZİYARETÇİLERE ANLATACAK.
➢ EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENER GENÇER: “SON YILLARDA HIZLI BİR GELİŞİM İVMESİ SERGİLEYEN TÜRK GERİ DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜ, SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ’NİN ANAHTARLARINDAN BİRİ.”

Türkiye’de üretim kapasitesi ve ihracatı her geçen yıl artan geri dönüşüm sektörü, 9-11 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek 2. We-Cycle Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı’nda bir araya geliyor. Fuar İzmir’de Wenergy Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek We-Cycle, Türkiye’nin bu alanda ulaştığı seviyeyi yerli ve yabancı ziyaretçilere anlatacak.

Fuarın kurumsal destekçileri arasında yer alan Ege Plastik Sanayicileri Derneği’nin (EGEPLASDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Başkan Yardımcısı Şener Gençer, geçen yıl ilk kez düzenlenen fuarın tahmin edilenin üzerinde ilgi gördüğünü belirtti.

// GERİ DÖNÜŞÜM, ENERJİ TASARRUFU DEMEK
Bu yıl furarın Wenergy ile ikiz fuar olarak düzenlemesinin ilgiyi artırıcı bir etki yaratacağına inandığını kaydeden Gençer, pek çok EGEPLASDER üyesi frmanın da fuarda yer alacağı bilgisini verdi.

İzmir’in Türk plastik sektörünün en önemli merkezlerinden biri olduğunu hatırlatan Şener Gençer, “Plastik üretimini mutlak surette plastik atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümü ile birlikte düşünmemiz gerekiyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için kentlerde atık oluşumunun engellenmesi, azaltılması, atıkların kaynağında ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılması büyük önem taşıyor. Son yıllarda hızlı bir gelişim ivmesi sergileyen Türk geri dönüşüm sektörü, sürdürülebilir kalkınma ve enerji verimliliğinin anahtarlarından biri.” dedi.

Bu kültürün oluşmasının, gereksiz kaynak kullanımının engellenmesi ve enerji tasarrufu amacını da taşıdığını kaydeden Gençer, We Cycle Fuarı’nın bu anlamda kritik bir işlev yüklendiğini sözlerine ekledi.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter