KİMYA İHRACATÇILARI “4 YIL DAHA ADİL PELİSTER” DEDİ.

Egeplasder Adil kimyA

KİMYA İHRACATÇILARI “4 YIL DAHA ADİL PELİSTER” DEDİ.

  • EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENER GENÇER: “SEKTÖRÜMÜZÜN İHRACATÇI BİRLİĞİ OLAN İKMİB’DE YENİDEN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLEN ADİL PELİSTER’İ TEBRİK EDİYORUZ. KAZANAN İHRACATÇILARIMIZ OLDU.”
  • İKMİB OLAĞAN GENEL KURULU’NDA MEVCUT BAŞKAN ADİL PELİSTER 1657 GEÇERLİ OYUN 1002’SİNİ ALARAK 4 YILLIĞINA YENİDEN BAŞKANLIK GÖREVİNE SEÇİLDİ.
Türkiye’nin en büyük ihracatçı sektörü olan Kimya sektörünü temsil eden İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) Olağan Genel Kurulu, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İhracatçıların yoğun katılımına sahne olan seçimde mevcut Başkan Adil Pelister, kullanılan 1657 geçerli oyun 1002’sini alarak yeniden başkan seçilirken; diğer adaylardan Tayfun Koçak 469, Özcan Doğu Kaya ise 186 oy aldı.
// EGELİ PLASTİKÇİLER SEÇİMDE TAM KADRO 
İKMİB seçiminde, plastik sektöründe Ege Bölgesi’ndeki sanayicileri temsil eden Ege Plastik Sanayicileri (EGEPLASDER) de tam kadro yer aldı. EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Başkan Yardımcısı Şener Gençer, ihracat camiasına yakışan kalite ve centilmenlikle geçen seçimde galip gelen İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’i tebrik ederken, “Alınan sonucun camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz. Kazanan ihracatçılarımız oldu.” dedi.
Dört yıl önce yıllık 16 milyar dolar seviyesinde olan Kimya sektörü ihracatının, bugün 25,4 milyar dolara ulaştığını, Plastik sektörünün de içinde olduğu Kimya sektörünün bugün Türkiye ihracatında ilk sırada olduğuna dikkat çekti.
// 2030 İHRACAT HEDEFİ 30 MİLYAR DOLAR 
Sektörün 2030 hedefinin 50 milyar dolar ihracat olduğunu anımsatan Gençer, şu değerlendirmeyi yaptı: “EGEPLASDER olarak bizim öncelik ve hassasiyetimiz, Kimya sektörünü bu büyük hedeflerine ulaştıracak kadroların yine sanayicilerden oluşması, sektörümüzü ve sorunlarımızı çok iyi bilmeleri idi. Adil bey, Kimya sektöründe büyük başarılara imza atmış bir mühendis sanayici olarak dört yıldır sürdürdüğü İKMİB Başkanlığı görevini, seçildiği makamdan güç alan değil, o makama güç veren tutumu ile sürdürüyordu. Kendisine ve arkadaşlarına 4 yıl daha bu göreve seçilmeleri nedeniyle tebriklerimizi iletiyor, başarılar diliyoruz.”
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter