KRİZDE YATIRIM, PİZZADA YENİ BİR MARKA YARATTI

2045099140

KRİZDE YATIRIM, PİZZADA YENİ BİR MARKA YARATTI

  • İZMİRLİ PİZZA RUCOLA, KISA SÜREDE ÜÇ ŞUBEYE ULAŞTI. HEDEF, ÜLKE ÇAPINDA FRANCHISE ZİNCİRİ KURMAK…
İzmirli girişimciler Şakir Uzcan, Seçkin Ünlüönen, Tunç Binay, Bülent Kerimoğlu ve Levent Kerimoğlu’nun farklı sektörlerde edindikleri iş deneyimlerini birleştirerek kurdukları Pizza Rucola kısa sürede üç şubeye ulaşmayı başardı. Bostanlı, Gaziemir ve Bayraklı’daki restoranlarında değişik tatları İzmirliler’in beğenisine sunan Pizza Rucola, 2019 yılında farklı kentlerde de büyüme stratejileri geliştirecek.
Şirketin yönetici ortağı Seçkin Ünlüönen, bir yıl içinde üç şubeye ulaştıklarını ve 33 kişilik istihdam sağladıklarını belirterek, “Hedefimiz İzmir’den doğarak, kalitesiyle ülke çapında ses getiren bir marka başarısını yakalamak. Yeni yılda franchise taleplerini ciddi yatırımcılarla birlikte hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
Kaliteli ürüne olan talebin, ekonomik sıkıntılardan etkilenmediğine dikkat çeken Ünlüönen, yatırım yapılan projenin fizibilitesinin doğru ve gerçekçi yapılması halinde başarı şansının her zaman yüksek olduğunu söyledi.
Ünlüönen, “Bizler bu yatırıma koyduğumuz sermayelerimizi, bankada mevduat faizine yatırarak keyfimize bakabilirdik. Bayraklı şubemizi açmaya hazırlanırken, Dolar kurunun 7 TL’yi aştığı ve geleceğin tamamıyla belirsizliğe büründüğü günleri de yaşadık. Ancak vazgeçmeyi hiç düşünmedik. Çünkü ürünümüze, kalitemize, müşterimizin sağlığına verdiğimiz öneme ve nihayetinde ülkemizin geleceğine güveniyoruz.” dedi.
// “FAST FOOD DEĞİL”
Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de kendi restoranlarını işlettikten sonra, Türkiye’de pizza restoranı zinciri kurma kararı alan şef Levent Kerimoğlu ise Finlandiya’nın pizzada İtalya’nın saltanatını yıkan ülke olduğuna dikkat çekti. Türkiye’de pizzanın hâlâ fastfood olarak algılandığını hatırlatan Kerimoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Finlandiya halkı da tıpkı bizler gibi farklı lezzetleri pizza ile buluşturmayı seviyor. Bu nedenle ülkede pizza en çok satılan ürünlerin başında geliyor. Hijyen ve kalite bizim olmazsa olmazımız. Undan et çeşitlerine kadar tüm ürünlerimizi en üst kalite seviyesinde seçiyoruz. Oradaki başarımızı ülkemize taşıyarak, kendi insanımıza ilginç tatları sunalım istedik. Enginarlı, füme kaburgalı, dana dilli, karidesli, pastırmalı, Helsinki ve rucola spesiyal tatlı pizzayı İzmirliler Pizza Rucola’da tadıyor. İnsanlarımızı yeni lezzetlerle tanıştırırken keyif aldıklarını görmek bizleri mutlu ediyor.”
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter