PLASTİK SEKTÖRÜ, EBSO’DA YENİ DÖNEME HAZIR

Egeplasder 19-min

PLASTİK SEKTÖRÜ, EBSO’DA YENİ DÖNEME HAZIR

  • PLASTİK SEKTÖRÜ, EBSO’DA YENİ DÖNEME HAZIR
  • EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENER GENÇER: “PLASTİK SEKTÖRÜMÜZ, EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI’NDAKİ ÜÇ MESLEK KOMİTESİNDE DE SÖZ SAHİBİ OLDU. HEDEFİMİZ, SEKTÖRÜMÜZÜN SORUN VE BEKLENTİLERİNİ ODAMIZIN GÜCÜNÜ ARKASINA ALARAK KARAR VERİCİLERİN GÜNDEMİNE TAŞIMAK OLACAK.”

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) Meslek Komiteleri ve Meclis Üyelikleri için yapılan seçimlerde, üç meslek komitesinde söz sahibi plastik sektörü yeni temsilcilerini seçti.

Fuar İzmir’de yapılan seçimlerde 23’üncü Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi, 24’üncü Plastik Ambalaj Sanayi ve 25’inci Diğer Plastik Ürünleri Meslek Komitelerinde yeni dönemde görev alan sanayiciler ve Meclis Üyeleri belirlendi.

24’üncü Plastik ve Ambalaj Meslek Komitesi’ne ve Meclis Üyeliğine seçilen Ege Plastik Sanayicileri Derneği (EGEPLASDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Başkan Yardımcısı Şener Gençer, yeni dönemdeki hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

// EBSO’YA YAKIŞAN OLGUNLUK

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın köklü tarihine yakışan demokratik olgunlukla seçimleri tamamladıklarına dikkat çeken Gençer, hedeflerinin yeni dönemde sektörün sorun ve beklentilerini Oda’nın gücünü arkasına alarak karar vericilerin gündemine taşımak olduğunu söyledi.

Türkiye’de Plastik sektörünün en güçlü olduğu kentler arasında İzmir’in geldiğini anımsatan Gençer, tüm atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümünün dünyada azalan enerji, hammadde ve doğal kaynaklar için büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

EGEPLASDER Başkanı Şener şu değerlendirmeyi yaptı:

 

// GERİ DÖNÜŞÜM OSB HEDEFİ

“24’üncü Plastik ve Ambalaj Sanayi Meslek Komitemiz adına hepimizin sanayici ağabeyi olan Sayın Erdoğan Çiçekçi EBSO Meclisi’nde görev alacağım. Sektörümüz, yetersiz hammadde üretiminden geri dönüşüme ve yetişmiş işgücü eksikliğine kadar pek çok sorunla mücadele etmek durumunda. Bu sorunlarımızı EBSO çatısı altında, EGEPLASDER ve PLASFED’in kurumsal birikimi ve gücü ile birleştirerek kamu otoritelerine sunmayı hedefliyoruz. Kentimize bir Geri Dönüşüm OSB kazandırılması için de çalışmaya devam ediyoruz. 2050 yılında dünya üzerinde kullanılan plastiklerin yüzde 60’ının geri dönüşüm kaynaklı olacağını düşündüğümüzde, Türkiye’de başta yerel yönetimler olmak üzere atık yönetiminin tüm paydaşlarının Ulusal Eylem Planı etrafında birleşmeleri gerektiğini düşünüyoruz.”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter