“TÜM ÇABAMIZ GENÇLERİMİZN İYİ YETİŞMESİ İÇİN”

Egeplasder 22 copy

“TÜM ÇABAMIZ GENÇLERİMİZN İYİ YETİŞMESİ İÇİN”

  • “TÜM ÇABAMIZ GENÇLERİMİZN İYİ YETİŞMESİ İÇİN”
  • MAZHAR ZORLU TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ VE EGE MESLEK YÜKSEK OKULU POLİMER TEKNOLOJİSİ PROGRAMI’NDAN ON ÖĞRENCİ DEV FUARDA MİSAFİR EDİLDİ.
  • EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENER GENÇER: “GELECEĞİMİZE YÖN VERECEK GENÇLERİN İYİ EĞİTİM ALMALARI ÇOK ÖNEMLİ.”

 

Plastik sektörünün ihtiyaç duyduğu ara işgücünün yetişmesine büyük önem veren Ege Plastik Sanayicileri Derneği (EGEPLASDER), lise ve üniversitede eğitim gören 10 öğrenciyi öğretmenleri ile birlikte Plasteurasia Fuarı’nda misafir etti.

Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Hanaylı ve lisenin beş öğrencisi, Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Polimer Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Dr. Seçkiner Dülger İrdem ve beş öğrencinin katıldığı ziyarete, PAGEV ve PLASFED de destek sağladı.

Masrafları EGEPLASDER üyesi iş insanları tarafından karşılanan öğrenciler, fuarda dopdolu bir gün geçirirken, dünyada ulaşılan üretim teknolojilerini bizzat yerinde görerek deneyimleme imkânı buldu.

 

// “GELECEĞİMİZE ONLAR YÖN VERECEK”

EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Plastik Sanayici Dernekleri Federasyonu (PLASFED) Başkan Yardımcısı Şener Gençer, sektörün geleceğine yön verecek gençlerin iyi birer eğitim alarak iş hayatına adım atmalarına büyük önem verdiklerini belirtti.

31’inci kez düzenlenen İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’nın (Plasteurasia) sektörün Türkiye ve dünyadaki en önemli buluşma noktaları arasında olduğunu anımsatan Gençer, “Gençlerimiz ve öğretmenlerimiz derslerinde gördükleri teknolojilerin üretim proseslerinde nasıl karşılık bulduğunu gördüler. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden fuar katılımcısı olan firmaların ürün ve hizmetlerini daha yakından tanıdılar. Bu yönleri ile gençlerimizin ufkunu açıcı bir ziyaret olduğunu söyleyebilirim. Katılan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Tüm çabamız, gençlerimizin iyi yetişmeleri ve sektörümüzün ihtiyaç duyduğu ara işgücünde etkin olabilmeleri için.” dedi.

Türkiye’de imalat sanayisindeki tüm sektörlerin yetişmiş ara işgücüne büyük bir ihtiyaç duyduğunu anımsatan Şener Gençer, Plastik sektörünün bu ihtiyacı en fazla hisseden sektörler arasında bulunduğunu belirtti.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter