ÜNİTEKS’E BİR ALTIN BİR GÜMÜŞ ÖDÜL

4316675067

ÜNİTEKS’E BİR ALTIN BİR GÜMÜŞ ÖDÜL

  • ÜNİTEKS GENEL MÜDÜRÜ NEJAT ERDOĞAN: “1 MİLYONDAN FAZLA İNSANIMIZA İSTİHDAM SAĞLAYAN TEKSTİL VE HAZIRGİYİM, TÜRKİYE İÇİN HÂLÂ VAZGEÇİLMEZ SEKTÖRLER…”
  • “ÜNİTEKS, DÜNYA DEVİ HAZIRGİYİM MARKALARININ KÜRESEL TEDARİKÇİSİ.”
  • “42 ÜLKEDE ÜLKEMİZİN İHRACAT BAYRAĞINI DALGALANDIRIYORUZ”
Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün en büyük oyuncularından Üniteks; Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen, “Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları 2019” ödül töreninde “Platin Ödül’ün sahibi oldu.
2020’de 30’uncu yılını kutlayan Üniteks’in, Türkiye’nin ihracat bayrağını dünyanın 42 ülkesinde dalgalandırdığını vurgulayan Genel Müdür Nejat Erdoğan, yerli üretim gücünün önde gelen temsilcilerinden biri olduklarını da vurguladı.
// KÜRESEL DEVLERİN TEDARİKÇİSİ
Türkiye’nin 2019 yılında kaydettiği 166 Milyar Dolarlık ihracat içinde Tekstil ve Hazır giyim sektörlerinin payının 25 Milyar 613 Milyon Dolar ile ikinci sırada geldiğine dikkat çeken Erdoğan, bu rakamların 1 milyondan fazla insana istihdam sağlayan Tekstil ve Hazır giyim’in vazgeçilmez olduğunun en açık göstergesi olduğuna dikkat çekti.
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “İlk 1000 İhracatçı” listesinde 51’inci sırada yer alan Üniteks’in; H&M, C&A, Zara, Bershka, Primemark, New Look gibi dünya devi hazır giyim markalarının küresel tedarikçileri arasında yer aldığını anımsatan Nejat Erdoğan, “Her geçen yıl ülkemize daha yüksek katma değer yaratmaya ve döviz kazandırmaya devam edeceğiz. Aldığımız ödüller, doğru işler yaptığımızı gösterirken, motivasyonumuzu artıran bir unsur oluyor. Başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere başarımızı borçlu olduğumuz tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz…” dedi.
// “MODA SATIYORUZ”
Üniteks’in Barcelona, La Coruna, Londra ve İzmir’de bulunan tasarım ofisleri ile dünya moda trendlerini çok yakından izleyerek gereken pozisyonu hızla aldığına işaret eden Genel Müdür Nejat Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bizi hem ülkemizdeki hem  küresel pazardaki rakiplerimizden ayıran özelliklerimizin başında trendleri çok yakından izlememiz; hızlı, rekabetçi ve inovatif üretim yapımız geliyor. Kısa terminlere uyum sağlayabilen tedarik zinciri yapımız ve hedef pazarlara yakınlığımız ile öne çıkıyoruz. Tasarım ofislerimizde; alanlarında en yetkin ve dünya markalarında görev yapmış tasarımcılarımızı istihdam ediyoruz. Onlar aracılığıyla moda akımlarını yakından izliyor ve proaktif stratejiler geliştiriyoruz. Sektörümüzdeki en önemli rolümüz moda satmak. Aidiyeti yüksek ve deneyimli kadromuzla bu zoru başarıyoruz.”
//ÜNİTEKS HK.
Temelleri 1990 yılında atılan Üniteks, tekstil ve hazır giyim sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticileri arasında yer alıyor.
Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi (İSO 500) sıralamasında 236’ıncı sırada yer alan Üniteks, 2011 yılında sektöründe ilk “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi”nin sahibi olma başarısını gösterdi. Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatında Ege Bölgesi’nin lider şirketleri arasında yer alan Üniteks, İzmir’in tüm sektörler bazındaki ihracat sıralamasında ilk 5 şirket arasında yer alıyor.
Atatürk Organize Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Üniteks’in;  İzmir, Londra, Barcelona ve La Coruna kentlerinde tasarım ofisleri bulunuyor. 150 bin adete yaklaşan güncel kumaş kartelasını barındıran Kumaş Kütüphanesi’ne sahip olan Üniteks, 2018 yılında gerçekleştirdiği 264 Milyon Dolar ihracat ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “İlk 1000 İhracatçı” sıralamasında 51’inci, Türkiye geneli sektör sıralamasında ise 6’ıncı sırada yer alıyor. Şirketin cirosu içinde ihracatın payı yüzde 85 seviyesinde…
Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter