VE ENSİA “DALYA” DEDİ

Ensia - Web 4 copy

VE ENSİA “DALYA” DEDİ

  • VE ENSİA “DALYA” DEDİ
  • KURUMSAL ÜYE SAYISINI 100’E ÇIKARAN ENSİA, TEMİZ ENERJİ SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI KÜMELENME ADRESİ OLDU.
  • ENERJİ SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ BAŞKANI ALPER KALAYCI:
  • “BUGÜNKÜ SEVİYEYE ULAŞMAMIZDA BEST FOR ENERGY PROJEMİZİN KATKI VE ETKİSİ ÇOK BÜYÜK. YENİ AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİNE BAŞVURU SÜREÇLERİMİZ DEVAM EDİYOR.”
  • “AVRUPA KÜME ANALİZLERİ SEKRETERLİĞİ’NDEN ALDIĞIMIZ BRONZ ETİKET’İ ÖNCE GÜMÜŞ, SONRASINDA ALTIN ETİKET SEVİYESİNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ.”
  • “KURUMSAL ÜYELERİMİZİN SAĞLADIĞI İSTİHDAM 50 BİNİN ÜZERİNDE.”

 

“Türkiye’yi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürmek” vizyonu ile 2016 yılı Temmuz ayında kurulan Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (ENSİA) kurumsal üye sayısı 100’e, üyelerinin sağladığı istihdam 50 bine ulaştı.

ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, Türkiye’nin en kapsamlı temiz enerji kümesi olan derneğin, geçen yıl kısa adı ESCA olan Avrupa Küme Analizleri Sekreterliği’nden “Bronz Etiket” almaya hak kazandığını hatırlatarak, hedeflerinin önce Gümüş daha sonra da Altın Etiket almak olduğunu belirtti.

 

// “PROJE DERNEĞİ OLARAK YOLA ÇIKTIK”

Derneğin bugünkü gücüne ve etkinliğine ulaşmasında, 2020 Haziran ayında başlayan ve bu ay sonunda tamamlanacak Avrupa Birliği projesi Best For Energy’nin önemli etkisi olduğunu vurgulayan Kalaycı, bu projede kazanılan tecrübe ile temiz enerji sektörüne Türkiye ve AB kurumlarından yeni projeleri sektöre kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

2016 yılında “Proje Derneği” olma hedefi ile yola çıktıklarını hatırlatan Alper Kalaycı, bugün sektörün en yüksek etki gücüne sahip sivil toplum örgütü olan ENSİA çatısı altındaki kurumsal üyelerin sağladığı istihdamın 50 binin üzerinde olduğunu kaydetti.

 

// “SADECE ÜYELERİMİZE DEĞİL, SEKTÖRE KATKI SUNUYORUZ”

Alper Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugüne kadar Yönetim Kurullarımızda görev yapan tüm üyelerimizin gönüllülük esasına göre çalışması, başarımızın en önemli itici gücü oldu. Proje derneği olarak, üyelerimize değer yaratan çok sayıda proje ve etkinlik gerçekleştirdik.  Temiz enerjiye odaklanan çok sayıda fuarda aktif olarak yer aldık, oturumlar düzenledik, şemsiye stantlarımızla üyelerimizin tanıtımlarını yapmalarını sağladık. Ticaret Bakanlığı’mıza başvurusunu yaptığımız yeni bir Ur-Ge projemizin de onayını almış durumdayız. Biz sadece üyelerimize değil, yenilenebilir ve temiz enerji sektöründeki değer zincirinin her halkasında yer alan paydaşlarımıza katkı sunan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Üyelerimiz arasındaki ilişki düzeyi, önce arkadaşlığa ve dostluğa, sonrasında ise pek çok projede ortak çalışma seviyesine ulaştı. Bu durum bizler için büyük mutluluk. ENSİA Genç örgütlenmemiz ile sektörümüzün ihtiyaç duyduğu mühendis kadrolarının yetiştirilmesinde etkin oluyoruz. Rüzgâr, Güneş, Jeotermal, Biyokütle, Yeşil Hidrojen ve Dalga Enerjisi’nde gerek bizim gerekse ülkemizin daha yapacak çok işi var. Yolun başındayız ama motivasyonumuz ve başarı azmimiz çok yüksek. Derneğimizin bugünlere ulaşmasında emek veren, Yönetim Kurullarımızda görev alan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Basın Bültenleri

Twitter