Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal-Medya-Yönetimi-1024x576

Sosyal Medya Yönetimi

Çağın gerekliliklerine uyumlu olmayan, talep ile buluşmayan bir iletişim stratejisinin başarılı olma şansı giderek azalıyor. İletişim süreçlerinin başarıya ulaşmasının temelinde kuruma özgü doğru stratejilerin belirlenmesi ve uygulanması büyük önem taşıyor. Bununla birlikte iletişim gibi dinamik bir sürecin, yeni trendler takip edilerek yönetilmesi gerekiyor. Konvansiyonel (Geleneksel) medyanın eski gücünü ve etkisini yitirmeye başladığı, akıllı telefonlar ve sosyal medya ile her türlü bilgiye ulaşma hızının daha da arttığı günümüzde, sosyal medya yönetimi, tüm iletişim süreçlerinde hayati önem taşıyor. Bugün artık dijital dünyada olmayan ya da bu platformları etkin şekilde kullanmayan firmaların rekabet edebilme şansları neredeyse yok denecek kadar azalıyor. “Sosyal Medya kullanmama tercihi” artık günümüz gerçeğinde, “Ben yokum” cümlesine karşılık geliyor. 

İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı olarak; kurumların web sitesinden başlayarak, arama motorlarındaki (SEO -Search Engine Optimization- Arama Motoru Optimizasyonu) durum analizlerini gerçekleştiriyor, web sayfasının SEO uyumlu hazırlanma sürecini yönetiyor,  sektörel rakiplerin dijital dünyadaki konumlarına ilişkin analizler hazırlayarak kuruma özgü stratejileri belirliyor ve uyguluyoruz. 

Firmaya uygun sosyal medya platformlarının, “Marka konumlandırma, Algı &İtibar Yönetimi ve Pazarlama İletişimi” stratejileri baz alınarak etkili bir biçimde yönetilmesi çalışmalarını yürütüyor, verdiğimiz hizmetleri somut çıktıları ile düzenli olarak raporluyoruz. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Tüm Hizmetlerimiz

Lider İletişimi

Günümüzde Kurum ve Kuruluşların ön yüzündeki liderin kamuoyunda yarattığı algı; verdiği mesajların etkisi ve güvenilirliği

Algı ve İtibar Yönetimi

Hangi sektörde faaliyet gösterdiğine bakılmaksızın, markaların toplumda yarattığı algı, kurumsal itibarlarının önkoşulu ve ayrılmaz parçasıdır.

Konu ve Gündem Yönetimi

Algı yönetimi ile eşanlı planlanan gündem yönetimi, gelecek perspektiflerini kurgulamak açısından büyük önem taşıyor. Birbiri

Twitter