Servet Girgin

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2008-2011 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı Dış Ticaret bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2011 yılında Yüksek lisansının tez çalışması için Avrupa Birliği-Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında İtalya-Pisa Üniversitesi’nin Ekonomi bölümüne seçildi ve okulu başarı ile tamamladı.
2006-2011 yılları arasında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bisiklet firmasında İthalat-ihracat  Operasyon- Dökümantasyon  işlemlerini yürüttü. 2011 yılında Menemen’de bir gıda firmasında İhracat Operasyon-Satış Sorumlusu olarak ve İzmir Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Endüstriyel Havalanma ve İklimlendirme Sektörü Projesinde; Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin Proje Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda EMA Enerji Endüstri Makina San. ve Tic. A.Ş’de İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Eğitim ve kariyer hayatı boyunca özellikle Dış Ticaret, Yurtiçi Satış, Yurtdışı Satış, Yurtiçi ve Yurtdışı Pazarlama, İş Geliştirme, Devlet Teşvikleri, Proje Yazma, Proje Yönetimi, Network, Kümelenme (Cluster) ve Pazar Araştırmaları konularında uzmanlaşmıştır.

Kişisel gelişim ve kurumsal eğitim kapsamında; Beden Dili, Diksiyon, Stres Yönetimi, Kriz Yönetimi, Değerler, Vizyon ve Misyon, Sosyal Medya İletişimi, İhracat Danışmanlığı, Pazarlama Yönetimi, Cluster, Networking gibi alanlarda eğitim almıştır.

Görev Aldığı Ülkeler: Almanya, Azerbaycan, İtalya, Irak, Kenya, Katar, Panama, Hollanda, Danimarka, Çin, Uzak Doğu Ülkeleri (Tayland, Filipinler, Endonezya..) Afrika Ülkeleri (Angola, Sierra Leone, Cibuti, Madagaskar, Zimbabve, Lübnan, Ürdün, Filistin, Güney Kore, Haiti, Singapur) 
Aynı zamanda,  2013 yılından itibaren İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümünde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
2016 yılından itibaren kurucuları arasında yer aldığı Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ENSİA) Akademik Üye olarak görevini sürdüren Girgin bekardır.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Yazarlar

Serap Akyol Aksüyek

1977 yılında İzmir’in Karaburun ilçesinde doğan Serap Akyol Aksüyek, İzmir Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

Servet Girgin

1982 yılında İzmir’ de doğan Servet Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2004

Hasan Çıkmaz

21.02.1999 Şırnak doğumlu Hasan Çıkmaz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1. Sınıf

İBA Editör

İBA Editör; İBA Stratejik iletişim Danışmanlığı’nda görevli, gündemi ve dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eden

Aziz Eralp Kuru

1990 yılında doğan Aziz Eralp Kuru,  Ege Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden “Onur

Melis Şeker

Melis Şeker

2000 yılında İzmir’de doğan Melis Şeker, ilk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladı. Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nin

Nefise Yıldız Torun

1981 yılında Bulgaristan Kırcaali kentinde doğan Nefise Yıldız Torun, ilköğrenimini İzmir’de, lise öğrenimini Gürçeşme Lisesi’nde

Son Yazılar

Yeni Sanal Hastalık FOMO!

Yeni Sanal Hastalık FOMO ! Teknoloji geliştikçe hayatlarımıza yeni kavramlar girmeye devam ediyor. Bilgiye ulaşmanın

Twitter